Otelleri Keşfetmek İçin Kaydır

KARADENİZ TURU/ 20 MAYIS 2022 HAREKETLİ

Duration

6 night
7 Days

Tour Type

Domestic Tours

Location

Çanakkale & Merkez

Overview

* Tur Kalkış Noktaları: Çanakkale Merkez, Biga AVM & Özel Can Hastanesi, Gönen Otogar, Karacabey Devlet Hastanesi Önü, Bandırma Liman AVM, Bursa Korupark AVM , Bozüyük Sarar AVM , Eskişehir Özdilek AVM. İki yetişkin katılımcının yanında 0-6 yaş grubu katılımcılar ücretsiz. 7- 11 yaş grubu katılımcılar için %50 indirim uygulanır. * Single konaklama farkı: 800₺. * 14 Şubat Kampanyasına Özel 25 Şubat 2022 Tarihine Kadar Ön Rezervasyon Katılım Bedeli 1600 ₺'dir. Kalan tur katılım ücret ödemesi, hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar ödenir. Katılımcıların koşulsuz iptal hakkı hareket tarihinin 14 gün öncesine kadar geçerlidir. Mücbir koşullarda ise tur katılım ücreti koşulsuz olarak müşteriye iade edilir.

Included/Excluded

Profesyonel Yerel Rehberlik Servisi
Transfer Servis
5 Gece Otel Konaklaması
5 Sabah Kahvaltısı
5 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
İkram
Müze ve Ören Yerleri Girişleri
Öğle Yemekleri
Ekstra Turlar

Itinerary

 • GÜN-1
  Siz değerli misafirlerimizle Çanakkale Cumhuriyet Meydan’ında saat 18.00’da buluşma ve hareket. Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca sıcak & soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. SAMSUN Tur Başlangıcı : Siz değerli misafirlerimizle Çanakkale Cumhuriyet Meydanında saat 17.00 ‘da buluşma ve hareket. Gün boyu sürecek yolculuğunuz boyunca verilecek molalar ve sıcak & soğuk ikram servisi eşliğinde turun ilk durağı olan Samsun’a yolculuk.
 • GÜN-2
  Samsun’a varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtında fotoğraf molası verip, Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemisi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ olarak ziyarete açık olan Bandırma Vapuru’nu geziyoruz. Ulu Önder Atatürk'ü silah arkadaşları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu’ya hareket. Ordu’da Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Teleferik ile denizden 450 metre yüksekteki Boztepe Seyir Terası turu. Verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Konaklama Giresun veya Ordu. (Teleferik Gidiş -Dönüş 15 TL)
 • GÜN-3
  Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılan Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Manastır yakınında otobüsten iniyor, yaklaşık 500 mt. Patika yoldan yürüyüş ile uzun süredir restorasyonu devam eden, günümüzde kısmen ziyarete açık olan manastırı görebileceğimiz teras katına merdivenlerden çıkıyoruz ve rehberimizin anlatımını dinleyerek, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimizi tamamlıyor, otobüsümüzün yanına dönüyoruz. İçtiğimiz her yudumunda keyfine doyamadığımız çayın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Çay’ın fabrika aşamalarının anlatımını dinledikten sonra alışverişimizi gerçekleştiriyor ve yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak bilinen Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları tanıtımını dinleyerek, alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 • GÜN-4
  Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Çoruh Nehrini takiben denizden 1450 metre yüksekliğindeki Tabiat Koruma Alanı Borçka Karagöl’e doğru yolculuğumuza hareket ediyoruz. 19.yüzyıl başlarında, “Klaskur (Aralık) Yaylası”nın yakınlarındaki tepenin heyelan sonucu Klaskur (Aralık) Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan Karagöl’de, fotoğraflarımızı çekiniyoruz semaverde çay keyfimizi yapıyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Borçka Karagöl’den ayrılıyor Zil Kale ardından Palovit Şelalesine geçiyoruz. Karadeniz bölgesinin en güzel manzaralarını fotoğrafladıktan sonra Ayder yaylasına geçiyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Ekstra Tur1 Karagöl – Ekstra Tur 2 Zil Kale.
 • GÜN-5
  Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Rize Bez Atölyesiyle gezimize başlıyoruz. 300 yıl öncesine dayanan Rize Beziyle ilgili tezgâh başındaki kadınlardan bilgileri alıyor, Hemşin usulü yazmaları bağlayıp yolumuza devam ederek Evliya Çelebi’nin ‘’Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası.’’ diye tarif ettiği Trabzon’da ilk durağımız Ayasofya Cami olacak. Komnenoslar dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı gezimizi rehberimizin anlatımları ve fotoğraf molamız ile tamamlıyoruz. Ardından Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’nü (*Açık Olması Halinde*) rehberimizin anlatımı ile geziyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi çekeceğimiz güzel fotoğraflar ile tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
 • GÜN-6
  Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Perşembe Yaylası Turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Ordu Fatsa çevre yolu üzerinden Ordu’nun en uzun tüneli olma unvanını uzun süre elinde tutan Nefise Akçelik Tünelini geçtikten sonra Fatsa’da meşhur Gaga Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Göl kenarında enfes kahvemizi yudumladıktan sonra şehrin gürültüsünden tamamen uzak, yeşillikler içinde saklı bir cennet olan Aybastı Kent Ormanını ziyaret ediyoruz. Tam bir doğa harikası, oksijen yurdu olan bu bölgede derin bir nefes alarak vücudunuzu yenileyebiliyorsunuz. Bölgede verilecek serbest zamanların ardından Amasya’ya hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
 • GÜN-7
  Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde; Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri , Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüp Ferhat ile Şirin Müzesini gezip yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Çorum’da meşhur kuru yemiş alışverişini yapıp yola koyuluyoruz. Çanakkale’ye varışımıza müteakip tur bitimi servislerin sonu.

Tour Concept

Cultural
Nature & Adventure

Tour Departure Place

Çanakkale
Bursa

Customer Types

Individual Tours
Family Tours

Gülsüm Bensu Deniz Verified

Member Since Mar 2021

6%
from 4.000₺ 3.750₺

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00
Saturday 09:00 - 17:00
Sunday 09:00 - 17:00
from
4.000₺ 3.750₺