Bozcaada günümüzde sıklıkla ziyaret edilen ve gelen turistlerin de oldukça dikkatini çeken bir destinasyon haline gelmekte.  Peki; Bozcaada’ ya nasıl gidilir? Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük, Ege Denizi’nde ise Gökçeada’dan sonra ikinci en büyük adası. Çanakkale iline bağlı olan bu ada, Türkiye’nin köyü olmayan tek ilçesi olmakta. Bozcaada’ya nasıl gidilir derseniz, Çanakkale merkeze 60 km olan bu ada ’ya Çanakkale merkezden Geyikli feribot iskelesine giderek feribot ile ulaşılabilmekte.

Ulaşım tercihinize göre bu süre artıp azalabilmekte. Arabayla, feribotla, otobüsle ya da uçakla ulaşım sağlanmakta. Tercih sizin. Kendi aracınız ile seyahat etmeyi tercih ediyorsanız, yönünüzü Çanakkale’ye çevirin ve dağları, tepeleri aşıp Geyikli ’ye ulaşın.

İstanbul’ dan Bozcaada’ya ulaşım iki farklı yol ile sağlanmakta. Yenikapı’dan arabalı feribot ile Bandırma’ya geçip, Biga, çan, Bayramiç Kara yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli ’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot iskelesinden, Bozcaada’ya ulaşılmakta.

Başka bir seçenekte ise, Tekirdağ yolundan Gelibolu’ya ulaşıp, Feribot ile Lapseki’ye, oradan da Ezine-Geyikli yoluna çıkmak ve yine Geyikli Feribot iskelesinden, Bozcaada’ya ulaşılmakta.

Ankara rotasından Bozcaada’ya nasıl gidilir derseniz, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çan, Bayramiç, Ezine yoluna çıkıp, Geyikli Feribot iskelesinden, Bozcaada’ya ulaşılmaktadır.

Özel aracınızla gelmeyecekseniz, Bozcaada’ya nasıl gidilir hakkında başka tavsiyelerimiz bulunmakta. Özellikle yaz aylarında Bozcaada’ya ulaşmak oldukça kolay olmakta. Bazı otobüs firmaları yaz sezonunda Bozcaada’ya direkt seferler düzenlemekte. Direkt otobüsler Geyikli Yükyeri Feribot iskelesine kadar geliyor. Sizler de Bozcaada feribotuna binip, keyifli bir deniz yolculuğuyla, martıları izleyerek bu anın keyfini çıkarabileceksiniz. Sezon dışında otobüsler, yolcularını Ezine’deki otobüs terminaline kadar getirmekte. Sizlerde buradan minibüs ya da taksi ile Geyikli ’deki iskeleye gelip, feribota rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Son olarak Bozcaada’ya hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler için, Çanakkale Havaalanı her daim hizmetinize açık olmakta. Havaalanına ulaştıktan sonra 2 kilometre uzaklıkta olan otobüs terminaline gelip, Geyikli ’ye ulaşım sağlanmakta.

Bozcaada’nın yerel halkı ‘’ özellikle burayı ziyaret etmek isteyenler’’ için mütevaziliği ve misafirperliğiyle kendine hayran bırakmakta. Sizler de Bozcaada’yı keşfetmek isterseniz, Bozcaada otelleri listemize hemen göz atın!